Czym jest pasja?

Czym właściwie jest pasja?
Myślę, że każdy z nas ma inną odpowiedź na to pytanie. Niby wszyscy wiemy co to jest pasja, ale bardzo często nie umiemy jej rozpoznać nawet u siebie samych.
Dla mnie pasja to recepta na szczęśliwe życie. Ludzie, którzy odnaleźli w sobie pasję emanują wewnętrznym spokojem i dobrą energią. Inspirują do działania, chętnie pomagają innym i zarażają optymizmem.
Kto nie chciałby otaczać się takim towarzystwem?
Pytanie o to, czym dla niego jest pasja zadam każdemu z moich gości.  W ten sposób będę próbowała stworzyć definicje pasji i równocześnie spróbuję oddać w wasze ręce prawdziwy  przepis na życie z pasją.
Pasja to sposób na dobre życie. Każdy tego potrzebuje, ale nie każdy o tym wie. Nie każdy też znajduje w sobie wolę, żeby tą pasję w sobie odkryć.
Jak Pani sądzi, dlaczego?
Są różne powody jak np. rutyna czy lenistwo. Czasem jest to zakręcenie się w świecie czysto materialnym w którym ludzie nie mają czasu na to, by zatrzymać się i zastanowić nad sobą.  By móc poczuć w sobie jakąś duchową potrzebę –  nie taką, że muszę mieć nowy telewizor czy lepsze auto.
Basia. Pasja to potencjał który jest w każdym z nas. Jeżeli go odkryjesz i dobrze wykorzystasz, będziesz szczęśliwym człowiekiem.
Madzia. Pasja to jest coś, co sprawia nam przyjemność i gdy to robimy to czas płynie inaczej.
Dla mnie pasja, to szczęście. Wszystkie rzeczy, które są moją pasją powodują u mnie euforię, radość i to, że chce mi się rano wstać z łóżka.
Pasja to jest coś, co robimy dla siebie. Ma nam przynosić przyjemność i radość. To coś,  do czego wracamy, bo lubimy to robić. Warto żyć z pasją i pracować z pasją, bo to życie i praca są wtedy o wiele przyjemniejsze.
Pasja to coś, co daje wewnętrzną energię i radość. Pasja sprawia, że to co robisz sprawia ci ogromną frajdę. Nie musisz, ale chcesz to robić.  
Ania i Artur FitHouse w Rzeszowie
Artur: Dla mnie pasja jest czymś, co wykonuje pomimo tego, że jestem zmęczony bo to właśnie pasja dodaje energii. Pasja daje również satysfakcje i mobilizuje mnie do ciągłego rozwoju.
Ania: U mnie jest bardzo podobnie. Pasja dla mnie to coś co robię bo chcę, a nie dlatego, że muszę.  Nawet jak jestem fizycznie zmęczona to chce mi się to robić. Chcę się rozwijać w tym kierunku i szukam nowych rozwiązań.
Sławek – treser psów ze szkoły Wesoła Łapka 
Pasja dla mnie to jest coś, co daje mi radość i chęć do wstawania rano. Siłę do tego aby wspiąć się na wysoką górę przez kilka godzin bez względu na pogodę. Pasja jest potrzebna. Mam wrażenie, że jak ktoś żyje bez pasji to jego życie jest kompletnie „żadne”.
Paulina, która z pasją uczy włoskiego i prowadzi bloga poprostuwloski.pl
Pasja to moim zdaniem jest coś, co lubimy robić i nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego to robimy. Coś, co robimy sercem a nie głową.  Pasje można podzielić na te, dzięki którym możemy zarabiać i na te, które będą wymagać od nas nakładów finansowych. To od nas samych zależy jak chcemy traktować swoją pasję i jakie miejsce zajmie w naszym życiu.
Pasja jest dla mnie czymś, co nie pozwala mi usiedzieć w domu. Jest również siłą, która nieustanie pcha mnie do rozwoju i do pokonywania swoich słabości.
Marzena: Pasja to uczucie radości i spełnienia w sercu.
Krzysztof: Gdy wstajesz rano i czujesz, że ci się „chce”. Wtedy wiesz, że to jest pasja.
Sławek: Pasja to coś, co porusza moje emocje i sprawia, że „mi się chce”. Odmładza!
Ania: Do tego co powiedział Sławek dodałabym jeszcze rozwój. Pasja to coś, co nas rozwija i inspiruje.

Kamil – wirtualny kustosz w muzeum Szanujmy Historię
„Pasja jest dla mnie przede wszystkim ogromną przygodą. Jest czymś, czemu jeżeli się poświęcimy daje ogromną radość. Dzięki pasji możemy się rozwijać, poznawać nowych ludzi i doświadczać ciekawych rzeczy. To zaangażowanie zarówno intelektualne jak i fizyczne. Warto mieć pasje.”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ciesz się tym co robisz a reszta przyjdzie sama. Wywiad z Derekiem Michalskim – fotografem pełnym pasji.

  Derek Michalski – fotograf, poeta, trochę gitarzysta, zdecydowany przyjaciel energii odnawialnej. Redaktor naczelny i założyciel czasopis...